„Mahjong Solitaire“ vadovas

„Mahjong Solitaire“ išdėstymas „Vėžlys“

Šiame vadove, mes pamėginsime žingsnis po žingsnio išspręsti „Mahjong“ žaidimą. Deja, tačiau visas žaidimas būtų per ilgas, todėl mes aptarsime tik pirmuosius dešimt ėjimų. Pradedančiuosius žaidėjus tai turėtų supažindinti su ėjimais ir strategijos pagrindais.

Vadovas: Kaip žaisti „Mahjong“?

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 1 žingsnis

Taip iš pradžių atrodo „Mahjong“ kauliukų krūva. Šis, į piramidę panašus išdėstymas, dėl savo menamų kojų, uodegos ir į vėžlio kiautą panašios piramidės yra vadinamas „Vėžliu“. Yra daugybė „Mahjong“ išdėstymų, tačiau „Vėžlys“ yra pats populiariausias ir daugumoje „Mahjong Solitaire“ žaidimų jį galite rasti kaip numatytąjį.

Gera strategija pačiai pradžiai yra pašalinti kauliukus nuo piramidės viršaus ir nuo vėžlio kojų, uodegos ar galvos. Tai reikalinga, nes pašalinus šiuos kauliukus, atsivers daugybė kitų kauliukų. Mums pasisekė, nes ant „Vėžlio“ kiauto viršūnės ir uodegos galo, matome Žaliojo drakono kauliukus. Šie du kauliukai yra apibraukti raudonai. Taip pat yra kiti du Žaliojo drakono kauliukai, apibraukti mėlynai. Deja, bet mes negalime jų nuimti, nes juos iš kairės ir dešinės pusės blokuoja kiti kauliukai. Taigi, savo pirmuoju ėjimu mes pašalinsime du Žaliojo drakono kauliukus, pažymėtus raudonais apskritimais.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 2 žingsnis

Nuo „Vėžlio“ uodegos pašalinus Žaliojo drakono kauliuką, tapo įmanoma pašalinti Pietų vėjo kauliuką (apibrauktą raudonu apskritimu). Mes jį suporuosime su kitu Pietų vėjo kauliuku, kuris apibrauktas raudonu apskritimu. O kodėl ne tą, kuris apibrauktas mėlynos spalvos apskritimu? Taip yra dėl to, nes pašalinus mėlynu apskritimu apibrauktą kauliuką, neatsirastų jokių kitų naujų kauliukų, kuriuos būtų galima pašalinti. Tačiau pašalinus raudonai apibrauktus kauliukus, bus prieinamas 8 Simbolių kauliukas. Ketvirtasis Pietų vėjo kauliukas yra taip pat matomas ant lentos, apibrauktas violetiniu apskritimu. Šio kauliuko kol kas negalima pašalinti, nes jis įstrigęs tarp Šiaurės vėjo ir 6 Bambukai kauliuko.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 3 žingsnis

Dabar yra prieinami keturi sutampantys kauliukai: keturis 2 Simboliai kauliukus galima pašalinti vienu metu. Jei tik pastebite situaciją, kai galima pašalinti keturis sutampančius kauliukus, galite nedvejodami juos pašalinti. Jei turite tik du ar tris sutampančius kauliukus, prieš atlikdami ėjimą, visada atsargiai apgalvokite, kuriuos pašalinti pirmiau, nes pašalinus kauliukus neteisinga tvarka, jūs galite įstrigti. Tačiau jei iš karto yra prieinami keturi kauliukai, tvarka nėra svarbi, nes juos pašalinate visus iš karto.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 4 žingsnis

Pavyzdyje galite matyti keturis 4 Apskritimai kauliukus. Du iš jų, apibraukti mėlynu apskritimu, yra blokuojami iš abiejų pusių, todėl jie yra neprieinami. Tačiau raudonai apibraukti du kauliukai yra prieinami, nes iš kairės jų niekas neblokuoja. Pamenate, kad geriau yra pradėti nuo „Vėžlio“ galvos šalinimo. Taigi, mes pašaliname du, raudonai apibrauktus, 4 Apskritimai kauliukus.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 5 žingsnis

Sekantis mūsų ėjimas yra dviejų 4 Bambukai kauliukų pašalinimas nuo „Vėžlio“ kojų. Kauliukų pašalinimas nuo labiausiai ištęstų eilučių yra gera strategija. Tą padaryti būtina, nes kuo ilgesnė eilutė, tuo didesnė tikimybė, kad kai kurie kauliukai liks užblokuoti eilutės viduje.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 6 žingsnis

Ir vėl mes radome keturis vienodus kauliukus, kuriuos galima pašalinti. Šioje situacijoje, tai yra keturi 3 Apskritimai kauliukai, nuotraukoje apibraukti raudonais apskritimais. Kaip minėjome prieš tai, kai galima pašalinti visus keturis kauliukus, yra saugu atlikti šį veiksmą, nes jūs nepadarysite klaidos pašalindami netinkama tvarka. Štai kodėl mes iš karto pašaliname visus keturis 3 Apskritimai kauliukus.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 7 žingsnis

Ant lentos galime pastebėti tris 1 Simbolis kauliukus. Vienas iš jų – tas, kuris apibrauktas mėlynu apskritimu, yra neprieinamas ir užblokuotas apatinėje eilėje. Du kiti 1 Simbolis kauliukai yra viršutinėje eilėje, o ketvirtojo nesimato – greičiausiai jis randasi kažkur po „Vėžlio“ kiautu. Esant tokioms aplinkybėms, dviejų prieinamų 1 Simbolis kauliukų pašalinimas yra nebloga idėja, nes vienoje labiausiai ištęstų eilių, jie blokuoja daugybę kitų kauliukų. Šio žaidimo metu, ilgų eilių išardymas turėtų būti vienas didžiausių prioritetų.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 8 žingsnis

Dabar, lentoje galime matyti keturis 3 Simboliai kauliukus. Du iš jų yra neprieinami, o kitus du, apibrauktus raudonu apskritimu, galima pašalinti. Galime pastebėti, kad du 3 Simboliai kauliukai, kurie pažymėti raudona ir mėlyna spalvomis, yra vienas šalia kito. Tai pavojinga situacija, nes kai du sutampantys kauliukai yra vienas šalia kito, atsiranda didelė tikimybė užstrigti. Tai gali nutikti, jei mes pašalinsime kitus du kauliukus, kurie nėra vienas šalia kito. Tada, norėdami pašalinti vienas šalia kito esančius kauliukus, jūs turėsite pašalinti visus kauliukus, esančius jų dešinėje ir kairėje pusėse. Kartais tai gali būti labai sudėtinga arba iš viso neįmanoma.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 9 žingsnis

Paskutiniame šio vadovo ėjime, mes nuspręsime, kurį iš 7 Simboliai kauliukų mes turime pašalinti. Atkreipkite dėmesį, kad vienas iš jų – tas kuris apibrauktas violetiniu apskritimu, yra neprieinamas. Iš likusių trijų, vienas yra krūvos viršuje, vienas apatiniame sluoksnyje ir vienas (apibrauktas mėlynu apskritimu) yra kažkur per vidurį. Mes pasirinksime du kauliukus, apibrauktus raudonais apskritimais. Kodėl? Pačiame viršuje esantis kauliukas turi būti greitai pašalintas, nes sumažintas viršutinis sluoksnis, suteiks prieigą prie daugybės apačioje pasislėpusių kauliukų. Apatiniame sluoksnyje esantis kauliukas suteiks prieigą prie dar vieno kauliuko: Žiemos sezonas kauliuko. Iš kitos pusės, mėlynai apibrauktas kauliukas nesuteiks prieigos prie kitų kauliukų, vos tik jį pašalinus. Žemiau pasislėpęs kauliukas bus prieinamas tik pašalinus tris jam iš kairės esančius kauliukus. Taigi, momentinis rezultatas atrodo kur kas geresnis, jei pašalinsime raudonai pažymėtus du kauliukus.

„Mahjong Solitaire“ vadovas, 10 žingsnis

Tai yra finalinis šio vadovo žingsnis. Kokį ėjimą atliksime toliau? Vienas iš pasirinkimų yra pašalinti du 8 Apskritimai kauliukus: vienas yra krūvos viršuje, o kitas yra toliau, kairėje pusėje, blokuojantis labai ilgą kauliukų eilę. Kitas galimas ėjimas yra Chrizantemos ir Bambuko kauliukų pašalinimas, arba dviejų 8 Simboliai kauliukų pašalinimas, nes tai padėtų išardyti piramidės viršų. Taip pat yra ir kitų ėjimų. Pavyzdžiui, mes galime pašalinti 3 Bambukai kauliukus, 1 Apskritimas kauliukus, Pavasario sezonas ir Žiemos sezonas kauliukus, arba 9 Apskritimai kauliukus. Tiesa, pastarasis galbūt nėra toks geras ėjimas, kaip minėtieji anksčiau. Ar galite pastebėti kitus galimus ėjimus?

Kiti ištekliai

Daugiau apie tai, kaip žaisti „Mahjong Solitaire“, galite skaityti „Wikihow“ sveitanėje.

Kaip alternatyvą, jūs galite peržiūrėti vaizdo įrašą „Youtube“ sveitanėje: